سایت آموزش انگلیسی,یادگیری ساده انگلیسی,زبان انگلیسی,داستانهای انگلیسی

داستان انگلیسی 12/The Water Hyacinth/ سنبل آبی
تعداد بازديد : 252

داستان انگلیسی 12/The Water Hyacinth/ سنبل آبی

The Water Hyacinth

 

 سنبل آبی

 

 

 

The water hyacinth grows in tropical countries. It has beautiful purple-blue flowers, but everybody hates It.

 

سنبل آبی در کشورهای گرمسیری رشد می کند. گلی زیبا و بنفش مایل به آبی (ارغوانی) رنگ دارد، اما همه از آن متنفرند.

 

 

 

 

 

Why? Millions and millions of these plants grow in rivers and lakes. Sometimes the plants become so thick that people can walk on them.

 

چرا؟ میلیون ها میلیون از این گیاهان در رودخانه ها و دریاچه ها رشد می کنند.گاهی اوقات گیاهان آنقدر ضخیم می شوند که مردم می توانند روی آنها راه بروند.

 

 

 

People cannot travel in boats on the water, and they cannot fish in it. The plants stop the water from moving. Then the water carries diseases.

 

مردم نمی توانند با قایق در آب سفر و در آن ماهی گیری کنند. گیاهان از حرکت آب جلوگیری می کنند که باعث ایجاد مرداب و بیماری هایی می شود.

 

 

 

Farmers cannot use the water on their land. Now scientists think that water hyacinths can be useful. The plants are really a free crop.

 

و به همین دلیل  کشاورزان نمی توانند آب آن دریاچه ها را در زمین های خود استفاده کنند. در حال حاضر دانشمندان فکر می کنند که سنبل آبی می تواند مفید باشد. گیاهان واقعا یک محصول رایگان هستند.

 

 

 

No one has to take care of them. They just grow and grow and grow. What can farmers use them for? Some fish like to eat them.

 

هیچ کس از آنها مراقبت نمی کند. آنها فقط رشد و رشد و رشد می کنند.کشاورزان برای چه کارهایی می توانند از آنها استفاده کنند؟ برخی از ماهی ها دوست دارند آنها را بخورند.

 

 

 

Farmers can grow these fish in the lakes and rivers. Workers can collect and cut the plants with machines.

 

کشاورزان می توانند این ماهی ها را در دریاچه ها و رودخانه پرورش دهند. کارگران می توانند این گیاهان را با ماشین آلات جمع آوری و قطع کنند.

 

 

 

Then they can make fertilizer to make their crops grow better. They can also make feed for their farm animals.

 

سپس آنها می توانند این گیاهان را برای رشد محصولات خود تبدیل به کود کنند.آنها همچنین می توانند از این گیاهان، خوراک حیوانات مزرعه خود را فراهم کنند.

 

 

 

Maybe it will be possible to make methane gas (CH4) for energy. (We burn gas from petroleum for energy.

 

شاید ایجاد گاز متان برای انرژی از این گیاهان امکان پذیر باشد. (گازی که از نفت گرفته می شود را برای انرژی می سوزانیم یا استفاده می کنیم.

 

 

 

Methane gas can be made from plants.) Then poor tropical countries will not have to buy so much expensive petroleum. Maybe in the future people will love the water hyacinth instead of hating it.

 

گاز متان را می توان از گیاهان ساخته و به دست آورد). آنگاه کشورهای فقیر گرمسیری مجبور به خرید نفت گران نخواهند بود . شاید در آینده مردم سنبل آبی را به جای نفرت، دوست بدارند.

 

 

 

 نفرت داشتن از ، متنفر

Hate

تبدیل شدن به ، شدن

Become

بیماری ، مریضی

Disease

محصول

Crop

فقط

just

ماشین آلات

Machines

کود

Fertilizer

بهتر

Better

انرژی ، نیرو

energy

 

بخش نظرات این مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]